Reklama

Kochasz BMW? Tak rodziła się pierwsza "Trójka" touring

Ekskluzywne samochody klasy średniej z nadwoziem typu kombi nie są dziś niczym nadzwyczajnym, ale w początku lat osiemdziesiątych nie było to wcale takie oczywiste.

Jednym z aut, które przetarło kombi szlak do klasy premium było BMW E30, czyli produkowana od 1981 roku popularna "Trójka". Jak to się stało, że w ofercie marki z Bawarii pojawiło się usportowione kombi?

Reklama

Obecnie wprowadzenie na rynek nowej wersji nadwoziowej poprzedzone jest wieloma analizami dotyczącymi ilości potencjalnych zamówień i opłacalności projektu. W szalonych latach osiemdziesiątych nikt zawracał tym sobie głowy.

Auto zrodziło się raczej z "potrzeby chwili". Jeden z zatrudnionych w BMW inżynierów - Max Reisböck - chciał pojechać z rodziną na wakacje - niestety, E30 z trzybryłowym nadwoziem, najzwyczajniej w świecie, okazało się być za ciasne... Inżynier postanowił więc skonstruować "Trójkę" kombi i zgłosił ten projekt zarządowi. Pomysł spotkał się z ciepłym przyjęciem - Reisböck - otrzymał na ten cel skromny budżet. Co było dalej?

Tego dowiecie się z filmu:

Oceń swoje auto. Wystarczy wybrać markę... Kliknij TUTAJ.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje