Reklama

Idioci w ciężarówkach?

Witam. Pewien czas temu oglądałem w waszym serwisie filmiki z "wyczynami" piratów drogowych, wszyscy oni się "spieszyli" i łamali przepisy.(*)

Ja natomiast dzisiaj spotkałem się z bezmyślnym ,idiotycznym itp. zachowaniem kierowcy ciężarówki MAN.

Reklama

Wracając z pracy, na trasie Katowice - Jaworzno (droga nr 79) przy wyjeździe z Katowic - droga dwupasmowa, po dwa pasy ruchu w każdym kierunku - natrafiłem na wyżej wspomnianego kierowcę ciężarówki marki MAN. Facet zabawiał się w tzw "społecznika" czyli jechał środkiem jezdni blokując oba pasy, i lewy i prawy. Prawy pas był zajęty, ale lewy był wolny. W miejscu gdzie koleś zwalniał miejscami wręcz do 5 km/h oznakowanie drogi ogranicza prędkość do 70km/h.

Nie pomagała sygnalizacja dźwiękowa czy świetlna (trąbiłem i włączałem kierunkowskaz). Kierowca w przekonaniu słuszności swoich działań dalej się "wlókł".

Po około 900 metrach od miejsca gdzie MAN-owiec zaczął blokować oba pasy minęliśmy znak zakazu wyprzedzania, a po następnych około 50 m jezdnia zwęża się do drogi dwukierunkowej.

Mam pytanie do Państwa, może by nawet forumowicze wypowiedzieli się, czy też uważają za zasadne blokowanie obu pasów ruchu celem nie przepuszczenia jadących lewym pasem gdy on jest wolny i poruszanie się nim nie jest zabronione?

Moje zdanie jest takie, że ten gość ciężarówką powinien, jeżeli nie prawym to lewym jechać do miejsca zakazu wyprzedzania i tam włączać się na prawy pas aby przed zwężeniem być po właściwej stronie.

Wg mnie kierowca MAN'a bez potrzeby tamował ruch i powodował wydłużanie się korka a przez to stwarzał zagrożenie dla pozostałych użytkowników ruchu.

Jadąc za gościem byłem bardzo wzburzony i postanowiłem sytuację sfotografować i sfilmować - pliki przesyłam w załączeniu - i zastanawiam się nad zgłoszeniem tej sytuacji do katowickiej drogówki.

Na koniec chciałbym zaznaczyć, że na tym odcinku, przy zwężeniu drogi 79 przed wjechaniem do Mysłowic, takie zachowania "społecznościowe" nie należą do rzadkości, a wg mnie jest to łamanie przepisów. Pozdrawiam. T.T.

(*) - list do redakcji.

Film z trasy Katowice - Jaworzno

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: łamanie przepisów | pasy | MAN

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje