Reklama

Evo X o mocy 295 KM

Na salonie tokijskim, który rozpocznie się za niespełna miesiąc, Mitsubishi zaprezentuje oficjalnie nowego lancera evo X.

Do niedawna wiedzieliśmy jedynie jak nowy model będzie wyglądał, teraz odtajniono również dość istotne dane, jak np. moc.

Otóż nowe evo X będzie napędzane dwulitrowym, doładowanym silnikiem o mocy 295 KM (na rynek japoński moc zostanie ograniczona do 276 KM) i momencie 400 Nm. Silnik będzie współpracował z dwusprzęgłową skrzynią biegów, a zmiana przełożeń może odbywać się za pomocą łopatek przy kierownicy.

Oczywiście samochód posiada napęd na wszystkie koła Super All Wheel Control (S-AWC).

O evo X wiemy więc już sporo... Teraz czekamy na dane techniczne odwiecznego konkurenta mistubishi evo, a więc nowego subaru impreza WRX STI. Według ostatnich spekulacji moc tego auta ma wynosić również około 300 KM, ale czy to wystarczy, by pokonać mistubishi?

INTERIA.PL

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy