Ekspertyzy biegłych dotyczące BMW prezydenta gotowe

Gotowe są już wszystkie ekspertyzy biegłych zamówione przez prokuraturę w śledztwie dotyczącym incydentu z prezydencką limuzyną na autostradzie A4.

 Jak dowiedział się reporter RMF FM, dziś mają trafić do śledczych z Opola.

Po pierwsze, biegli z Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Policji sporządzili ekspertyzę, dotyczącą stanu technicznego samochodu, którym poruszał się prezydent Duda.

Po drugie, specjaliści przygotowali opinię w sprawie przyczyn zniszczenia opony. Nieoficjalnie wiadomo, że nie doszło do wybuchu tej opony, a do oderwania się bieżnika - prawdopodobnie na skutek wcześniejszego uszkodzenia.

Ostatnia z ekspertyz dotyczy rekonstrukcji zdarzenia na autostradzie.

Reklama

Te opinie - jak usłyszeliśmy - dadzą możliwości kolejnych działań śledczych. Planowane są między innymi kolejne przesłuchania.

Przypomnijmy, że już kilka dni temu biegli podali, że na samochodzie, oponie, ani feldze nie znaleziono śladów materiałów wybuchowych. Wygląda więc na to, że do wypadnięcia auta z drogi doszło z powodu jazdy z wysoką prędkością na oponie bez powietrza. Tymczasem Michelin, który jest producentem opon z systemem PAX, gwarantuje możliwość przejechanie do 100 km pod warunkiem nie przekraczania 80 km/h.

System PAX w założeniu ma umożliwić awaryjne dojechanie do wulkanizatora, a nie dalszą normalną eksploatację samochodu.

RMF/INTERIA
Dowiedz się więcej na temat: BOR
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama