Dwaj Ukraińcy zniszczyli kilkanaście samochodów

Stołeczna policja zatrzymała na gorącym uczynku dwóch mężczyzn, którzy w nocy z środy na czwartek uszkodzili kilkanaście samochodów na warszawskim Grochowie.

"Policjanci otrzymali informacje od jednego z mieszkańców, który poinformował ich, że na ul. Grochowskiej idą dwaj mężczyźni, którzy dewastują zaparkowane samochody. Ci mężczyźni, obywatele Ukrainy, zostali zatrzymani na gorącymi uczynku przez policjantów patrolujących tej rejon" - poinformowała kom. Joanna Węgrzyniak z komendy policji Warszawa-Praga.

Jak podała, uszkodzonych zostało kilkanaście pojazdów, w tym dwa skutery. Uszkodzenia to głównie oberwane lusterka.

Węgrzyniak poinformowała, że policjanci docierają do właścicieli uszkodzonych pojazdów, którzy będą składali zawiadomienie, i na podstawie zgromadzonych materiałów i oględzin pojazdów zostaną postawione zatrzymanym zarzuty dotyczące uszkodzenia mienia. Przestępstwo to jest zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 5.

Do podobnego zdarzenie doszło pół roku temu w Krakowie. Tam sprawcę dewastacji samochodów ustalono na podstawie zapisu z kamer monitoringu, okazał się nim Rosjanin, który legalnie pracował w Polsce jako informatyk.

Reklama
PAP/INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy