Reklama

Dwa wypadki na autostradzie A1. Droga zablokowana

Jedna osoba zginęła w wyniku wypadku, do którego doszło na drodze A1. Trasa w kierunku Warszawy jest zablokowana.

Według wstępnych ustaleń, w okolicy miejscowości Szczepocice na stojący na poboczu samochód ciężarowy najechał tir. W wyniku zderzenia śmierć ponósł pasażer stojącego na poboczu samochodu.

Policja kieruje ruch samochodów w Częstochowie na DK 91. Utrudnienia na A1 mogą potrwać jeszcze ok. dwóch godzin.

***

Przewrócona ciężarówka zablokowała we wtorek rano wjazd na autostradę A1 na węźle Świerklany (Śląskie). Wjazd na A1 od strony Rybnika jest możliwy dopiero na następnym węźle Rowień.

Jak poinformowała PAP oficer dyżurna stanowiska kierowania ruchem śląskiej drogówki, powodem utrudnień jest przewrócony pojazd. Wjazd na autostradę zablokowała przewożąca rury ciężarowka, która przewróciła się rano na łuku węzła.

Reklama

Ruchem w rejonie węzła kieruje policja. Wjazd na autostradę od strony Rybnika odbywa się przez Żory na węźle Rowień. Wyjazd z A1 od strony Gliwic odbywa się w Świerklanach bez problemów. Na razie nie wiadomo, jak długo potrwają tam utrudnienia.

Autostrada A1 w południowej części śląskiego odcinka otwarta jest obecnie dla ruchu między węzłami Świerklany i Sośnica w Gliwicach. Z węzła Świerklany mogą korzystać kierujący się w stronę Gliwic kierowcy jadący od strony Wodzisławia Śląskiego i Jastrzębia Zdroju.

W przyszłym roku otwarty ma zostać ostatni ok. 18-kilometrowy odcinek A1 ze Świerklan do granicy z Czechami w Gorzyczkach budowany przez firmę Alpine Bau. Wtedy autostrada A1 zyska w rejonie Gorzyczek i Bohumina połączenie z czeską autostradą wiodącą w kierunku Ostrawy i Brna.

To nie jedyne utrudnienia komunikacyjne w woj. śląskim we wtorek rano. Wskutek zderzenia dwóch ciężarówek, do którego doszło na drodze krajowej nr 1 w rejonie Radomska (Łódzkie), wytyczono objazd zablokowanego odcinka tej trasy. Kierowcy jadący "jedynką" na północ zjeżdżają z niej w Częstochowie i jadą dalej drogą nr 91.

PAP
Dowiedz się więcej na temat: wypadek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne