Reklama

Dlaczego lubisz niemieckie auta? O ile lubisz

Mercedes, Volkswagen, Audi oraz Smart to najbardziej poszukiwane przez Polaków w Internecie marki wynika z raportu otoMoto.pl dotyczącego pierwszego półrocza 2010 roku.

W pierwszym półroczu 2010 roku liczba zapytań w serwisie otoMoto.pl wyniosła ponad 17,4 mln. Najbardziej poszukiwane przez Polaków w Internecie marki to Mercedes oraz Audi. Najchętniej wystawiany na sprzedaż w ostatnim półroczu Volkswagen uplasował się na trzecim miejscu w rankingu najbardziej popularnych wśród potencjalnych nabywców marek. Na czwartej pozycji znalazł się Smart, który wyprzedził BMW oraz Toyotę. Siódme miejsce zajął Opel. Ostatnie lokaty w dziesiątce najpopularniejszych należały do hiszpańskiego Seata oraz japońskiej Hondy, a stawkę zamknął Ford.

Reklama

Wśród najrzadziej wyszukiwanych marek królują auta pochodzące z krajów Europy Wschodniej oraz dalekiej Azji. Malezyjski Proton, chiński Shuanghuan, jugosłowiańskie Yugo i Zastawa, rosyjskie GAZ, UAZ i Wołga, indyjskie Maruti i Tata czy rumuński Aro to samochody cieszące się najmniejszym zainteresowaniem w ciągu pierwszego półrocza 2010.

Najpopularniejszą marką wśród aut luksusowych było Porsche. Na drugim miejscu uplasowało się Ferrari, natomiast trzecią lokatę zajęło Maserati. Ostatnie miejsca w pierwszej piątce przypadły samochodom: Aston Martin oraz Bentley.

W rankingu 10 najchętniej poszukiwanych modeli samochodów królują Volkswageny. Pierwsze miejsce przypadło passatowi. Na drugiej lokacie uplasował się kolejny model pochodzący z fabryki w Wolfsburgu - golf. Na podium znalazło się także audi A4, wyprzedzając opla astrę oraz audi A6. Zaskakująca wydaje się wysoka popularność renault kangoo, które zajęło 6 miejsce. Tuż za francuskim kombivanem uplasowała się skoda octavia. Stawkę 10 najbardziej popularnych modeli zamknęły: kompaktowe audi a3, opel vectra oraz toyota avensis.

Najwięcej spośród 17,4 mln zapytań dotyczyło samochodów wystawianych na sprzedaż w województwie wielkopolskim, śląskim, mazowieckim, dolnośląskim oraz małopolskim. Na kolejnych miejscach, wśród województw w których wyszukiwano najwięcej aut, uplasowały się łódzkie, pomorskie, lubelskie, opolskie oraz podkarpackie.

A my mamy do was pytanie. Dlaczego lubisz niemieckie auta. O ile oczywiście lubisz...

Oceń swoje auto. Wystarczy wybrać markę... Kliknij TUTAJ.

Dowiedz się więcej na temat: Lubień | Volkswagen | Smart | Mercedes | Audi | Auta

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama