Reklama

Deportowany za ubezpieczenie

49-letni Patrick R.- E. został deportowany do Polski na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania (ENA), ponieważ polskie władze graniczne oskarżyły go o posiadanie fałszywego ubezpieczenia na samochód i zażądały jego ekstradycji.

Jego przypadek opisują w niedzielę brytyjskie tabloidy dla poparcia tezy, że praktyka stosowania ENA w ramach Unii Europejskiej wymyka się spod kontroli.

Liczba przypadków zatrważająco rośnie, a angielski sąd orzekający o deportacji zredukowany jest do roli automatu, bez możliwości oceny meritum dowodów, bo ENA tego nie wymaga. 49-letni Patrick R.-E. z Dartford w hrabstwie Kent w oczekiwaniu na postanowienie angielskiego sądu ws. wydania go władzom polskim spędził kilka tygodni w areszcie w Anglii. Po przekazaniu go do Polski okazało się, że do rozwiązania sprawy ubezpieczenia wystarcza uiszczenie grzywny, która nie pociąga za sobą wpisu do rejestru skazanych.

Reklama

Polskie służby graniczne po stwierdzeniu u niego nasuwającego wątpliwości ubezpieczenia na samochód zezwoliły mu odjechać. Dlatego tym większym zaskoczeniem dla Brytyjczyka było wystawienie przez polską prokuraturę ENA na jego nazwisko.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: ubezpieczenia | ENA | ubezpieczenie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje