Reklama

Czarne skrzynki dla młodych!

Ponieważ połączenie typowej dla młodego wieku lekkomyślności z brakiem doświadczenia w prowadzeniu samochodu często kończy się tragicznie, specjaliści od bezpieczeństwa na drogach prześcigają się w pomysłach, by utemperować młodociane zapędy.

Jak dobrze wiemy, podnoszenie pułapu wiekowego dla ubiegających się o prawo jazdy niewiele daje. Jednak z pomocą przyszła technika. W brytyjskim hrabstwie Staffordshire trwają właśnie testy urządzenia, które pozwala monitorować poczynania młodego człowieka za kierownicą.

Samochodowa "czarna skrzynka" skonstruowana została tak, by w czasie jazdy mierzyć przeciążenia, jakie działają na samochód. Dzięki temu można określić, w jaki sposób nasza pociecha użytkuje pojazd.

Co więcej, "skrzynka" wyposażona jest w transmiter, za pomocą którego komunikuje się z centralnym komputerem systemu, a przekazywane informacje dostępne są na specjalnej stronie internetowej. Tam za pomocą światełek - zielonego, żółtego i czerwonego - rodzice informowani są o tym, jak ich pociechy poczynają sobie na drogach.

Reklama

Czy Twoim zdaniem zastosowanie tego typu urządzenia przyniesie dobre rezultaty. Czy jesteś za wprowadzeniem podobnych rozwiązań w Polsce?

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: młode | skrzynki | Czarne | czarne skrzynki

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy