Reklama

Chrysler zmieni się w Lancię?

Samochody Lancii trafią do salonów Chryslera.

Włosi chcą, by do maja przyszłego roku w Europie działała zintegrowana sieć 800 dealerów i ponad 1000 przedstawicielstw firmy Lancia. Nie chodzi jednak o zupełnie nowe punkty sprzedaży. Samochody ze znaczkiem Lancii mają być oferowane przez dotychczasowych dealerów Chryslera. Do maja przyszłego roku amerykańska marka oficjalnie zniknie z Europy, jej przedstawicielstwa pozostaną jedynie w Irlandii i Wielkiej Brytanii - rynkach, na których pojazdy Lancii nie będą oferowane.

Co ciekawe pojazdy produkowane przez Chryslera nie znikną z salonów. Wiele wskazuje na to, że na autach zmieni się jedynie logo producenta.

Włosi zaznaczają, że na zmianie strategii dealerzy powinni zyskać. Gdy do oferowanych obecnie pod marką Chrysler pojazdów dołączą produkty Lancii, dealerzy będą mogli zaoferować klientom pełną gamę modelową. Warto przypomnieć, że wg nowej strategii rozwoju koncernu Fiat, do 2014 roku w ofercie Lancii przybyć ma aż sześć nowych pojazdów wykorzystujących rozwiązania techniczne Chryslera.

Zmiana kursu dotyczyć będzie również innych marek, które dzięki fuzji z Chryslerem należą teraz do koncernu Fiat. Już niedługo w salonach Jeepa kupić będzie można wyłącznie pojazdy tej marki. Do tej pory u większości dealerów Jeepa można też było zamówić dodge'a. Od 2011 roku pojazdy tego ostatniego producenta mają praktycznie zniknąć z Europy. Sprzedaż ograniczać ma się jedynie do pojazdów typu "muscle cars".

Reklama

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Włosi | samochody | pojazdy | chrysler

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje