Reklama

BMW na prąd? Tak. To już rzeczywistość. Mamy dowód na filmie

Wkrótce w sprzedaży pojawi się pierwszy w pełni elektryczny pojazd BMW w historii tego koncernu.

To i3. Źródłem napędu tego miejskiego auta jest elektryczny silnik trakcyjny o mocy 170 KM dysponujący maksymalnym momentem obrotowym 250 Nm.

To wystarczy, by auto przyspieszało do 100 km/h w 7,2 s i rozpędzało się do prędkości maksymalnej 150 km/h. Silnik czerpie energię z akumulatorów litowo-jonowych o pojemności 22 kWh. W zależności od warunków na drodze zasięg waha się w przedziale między 130 a 160 km.

Ładowanie akumulatorów trwa około 6 godzin, za pomocą specjalnej przystawki czas ten skrócić można do około 30 minut.

Pierwsze prezentacje tego samochodu odbyły się równocześnie w Londynie, Nowym Jorku i Pekinie, stąd też te miasta na filmie.

INTERIA.PL

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy