Reklama

Ataki hakerów na samochody możliwe!

Naszpikowane elektroniką auta stają się narażone na ataki hakerów jak komputery. Informatycy mówią o tym od lat, ale jak bardzo realne jest to niebezpieczeństwo udowodnili tzw. biali hakerzy.

Chodzi o Charliego Millera i Chrisa Valaska, osoby zawodowo zajmujące się wyszukiwaniem luk w systemach informatycznych. Opowiedzieli oni na konferencji DEF CON w Las Vegas, jak zmusili do hamowania Toyotę Prius jadącą 130 km/godz., a w Fordzie Escape (w Europie - Ford Maverick) w trakcie jazdy całkowicie wyłączyli hamulce - informuje "Gazeta Wyborcza".

Wcześniej swój raport przekazali producentom samochodów, by ci mogli usunąć luki w systemie.

Reklama

WIĘCEJ NA TEN TEMAT TUTAJ.

PAP
Dowiedz się więcej na temat: ataki hakerów

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy