Polski Fiat 125p 2.0 DOHC na licytacji w Warszawie

Nietypowy Fiat 125p oferowany przez Ardor Auctions pochodzi z roku 1968 i należy do najwcześniejszej serii montowanej na włoskiej licencji w Warszawie. Kupić go będzie można na aukcji, która odbędzie się 29 września w siedzibie DESA Unicum.

Wystawiony na aukcję Fiat przez lata przechodził proces odbudowy, który wiązał się z szeregiem modyfikacji. Dzisiejszy charakter samochodu, zarówno od strony wizualnej jak i mechanicznej, jest daleki od oryginału, przez co na na swój sposób staje się wyjątkowy. Przede wszystkim pod maską zagościła jednostka 2.0 DOHC z rodziny Fiata, która rozwija moc 112 koni mechanicznych i sprawia, że auto stało się bardzo dynamiczne. Z silnikiem połączono pięciobiegową skrzynię manualną z lewarkiem umieszczonym w podłodze. W środku zamontowano elegancką bordową tapicerkę, deskę rozdzielczą z włoskiej wersji 125 oraz kierownicę Nardi Torino z drewnianym wolantem.

Reklama

Układ kierowniczy doposażono we wspomaganie. Lakier, mimo upływu kilku lat i drobnych eksploatacyjnych zadrapań, prezentuje się dobrze. Wszystkie elementy chromowane również nie wymagają prac kosmetycznych. Dodatkowym smaczkiem są efektowne felgi aluminiowe z logo fabrycznego tunera Fiata czyli marki "Abarth". Wszelkie przeróbki były przeprowadzane zgodnie ze sztuką odbudowy aut klasycznych, dzięki czemu mamy do czynienia z samochodem, który cieszy stanem wizualnym, jak i technicznym.

Od dłuższego czasu auto było używane sporadycznie jedynie przy dobrej pogodzie. Przez resztę czasu było przechowywane w garażu jednego z bardziej znanych warsztatów zajmujących się renowacją zabytków. Wiśniowy Fiat 125p jest projektem w stylu "restomod", choć w dużej mierze bazuje na podzespołach z epoki i aut pokrewnych. Atutem tego samochodu są przede wszystkim poprawione właściwości jezdne, a jego prowadzenie zapewnia wiele pozytywnych wrażeń.

AutoPRL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy