Mobilna turystyka, czyli nie siedź w miejscu na wakacjach (3)

Jeśli myślicie o wakacjach w kamperze, ten program może wam pomóc w rozpoczęciu przygody z karawaningiem. Razem z Bartłomiejem Rysiem podpowiadamy, jak wejść do świata mobilnej turystyki. Pierwsza rada - na początek nie kupuj, tylko wynajmij kampera i ruszaj w Polskę.

Kontynuujemy rozmowę o polskim karawaningu, a naszym gościem jest Bartłomiej Ryś, dziennikarza i twórcę youtubowego kanału "Na biwaku".

Gdzie pojechać na pierwsze wakacje w kamperze?

Te pytania często przewijały się w mailach do naszej redakcji: "Jak zacząć przygodę z karawaningiem, kiedy jedynymi naszymi dotychczasowymi doświadczeniami są samolotowe wycieczki all inclusive do Egiptu?". Wbrew pozorom, dzisiaj nie jest to specjalnie trudne. Wystarczy skorzystać z oferty dobrej wypożyczalni i za stosunkowo niewielkie pieniądze (w porównaniu do zakupu) spróbować wakacyjnego życia bliżej natury w przyczepie lub kamperze.

Reklama

Kolejne ważne pytanie, to gdzie pojechać na pierwsze wakacje w kamperze lub przyczepie? Rozum podpowiada: "Jedź w Polskę, naucz się karawaningu, a potem stopniowo poszerzaj swoje horyzonty".

Z drugiej strony serce mówi: "Przecież dzisiaj nic cię nie ogranicza. Żyj pełnią życia, zwiedzaj Europę, ruszaj poza kontynent, doświadczaj tego, co jeszcze nie tak dawno wydawało się niedostępne dla Polaków".

Gdzie pokierować kampera w trakcie dziewiczego wyjazdu, doradzi wam Bartek, a my zapraszamy na trzecią część naszego cyklu.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: kampery | karawaning | przyczepa kempingowa
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy