Subaru Levorg

Wtorek, 5 września 2023 (10:55) Aktualizacja Piątek, 12 stycznia 2024 (16:07)
Subaru Levorg to samochód osobowy należący do segmentu D (klasy średniej). Jest produkowany przez japoński koncern Subaru od 2014 r. Obecnie w sprzedaży znajduje się druga generacja tego modelu.
Subaru Levorg - najważniejsze informacje
Subaru Levorg od 2014 roku doczekał się dwóch generacji. /materiały prasowe

Subaru Levorg - najważniejsze informacje

 • Marka:

 • Rozpoczęcie produkcji:

  2014

Subaru Levorg – historia modelu

Subaru Levorg pojawił się na rynku w 2014 r. Miał zastąpić wersję kombi modelu Legacy, który od tej pory był dostępny tylko jako sedan. Jego nazwa stanowi połączenie trzech słów: Legacy (dziedzictwo), Revolution (rewolucja) i Touring (podróżowanie). Auto oferowało dużą przestrzeń we wnętrzu i było przeznaczone do codziennego użytkowania. W 2017 r. model przeszedł facelifting, a od 2020 r. dostępna jest jego druga generacja.

Subaru Levorg – generacje

Pierwsza generacja Subaru Levorg (2014-2020) została zbudowana na bazie płyty podłogowej modeli Legacy i Impreza. Auto miało zapełnić lukę pomiędzy tymi modelami w katalogu producenta. Stylistycznie bardziej przypominało jednak model WRX. Marka Subaru określiła je jako „sportowe kombi” – było przestronne i praktyczne, a jednocześnie dynamiczne.

Druga generacja Subaru Levorg (2020-ob.) została pokazana w 2019 r. na Międzynarodowym Salonie Motoryzacyjnym w Tokio. Samochód został skonstruowany na nowo. Zyskał bardziej drapieżną sylwetkę zgodną z najnowszym kierunkiem stylistycznym marki. Pod maską zamontowano też zupełnie nowe silniki. Pojazd jest dostępny na polskim rynku w trzech wersjach – GT, GT-S Comfort i GT-S Sport.

Subaru Levorg – dane techniczne

Pierwsza generacja Subaru Levorg posiadała wyłącznie silniki benzynowe. W wersji podstawowej dostępna była jednostka napędowa o pojemności 1,6 l i mocy 170 KM. Pojazd otrzymał napęd na cztery koła (All Wheel Drive) i bezstopniową automatyczną skrzynię biegów typu CVT (Lineartronic).

Druga generacja Subaru Levorg ponownie otrzymała silnik w układzie bokser o pojemności 1,8 l i mocy 177 KM. W Japonii dostępna jest też wersja z napędem o mocy 256 KM i pojemności 2,4 l. Moc na cztery koła przenosi skrzynia CVT.

Subaru Levorg – opinie o modelu

Subaru Levorg to rodzinne kombi, które jednocześnie może dawać sporo frajdy z jazdy. Pojazd jest ceniony m.in. za bezawaryjność, dobre wykonanie i komfort użytkowania. Ma też bardzo dobry układ jezdny. Wysoko jest oceniany także jego wygląd. Trzeba mieć jednak na uwadze jego dość wysokie spalanie oraz oceniane przez wielu jako niedostateczne wyciszenie kabiny.

Subaru Levorg - Wiadomości

 • Nowości Subaru na targach w Tokio

  Nowości Subaru na targach w Tokio

  Sobota, 25 grudnia 2021 (07:00)
  Subaru opublikowało listę samochodów, jakie zostaną pokazane na Tokyo Auto Salon 2022 - imprezie która odbędzie się w dniach od 14-16 stycznia.
 • Subaru Levorg 1.6 GT - test

  Subaru Levorg 1.6 GT - test

  Środa, 4 maja 2016 (16:00)
  Subaru wyrobiło sobie pozycję eksperta w dziedzinie napędów 4x4. Jazda Levorgiem po ośnieżonych drogach Norwegii tę opinię potwierdza.
 • Levorg największą nowością Subaru w Genewie

  Levorg największą nowością Subaru w Genewie

  Piątek, 6 lutego 2015 (09:54)
  Pełną parą trwają już przygotowania do marcowego salonu motoryzacyjnego w Genewie. Jakie atrakcje przygotowało dla swoich sympatyków Subaru?
 • Reklama