Mitsubishi Eclipse Cross

Eclipse Cross to SUV ze sportowym charakterem, od japońskiego producenta samochodów – Mitsubishi. Auto jest zaliczane do klasy kompaktowej i pozycjonowanie za Outlanderem, ale przed ASX.
Mitsubishi Eclipse Cross - najważniejsze informacje
Mitsubishi Eclipse Cross łączy walory crossovera z samochodem sportowym. /materiały prasowe

Mitsubishi Eclipse Cross - najważniejsze informacje

Eclipse Cross to SUV ze sportowym charakterem, od japońskiego producenta samochodów – Mitsubishi. Auto jest zaliczane do klasy kompaktowej i pozycjonowanie za Outlanderem, ale przed ASX.

Historia Mitsubishi Eclipse Crossa

Debiut Mitsubishi Eclipse Crossa miał miejsce w 2017 roku na targach motoryzacyjnych w Genewie. W kolejnym roku pojazd wszedł do produkcji. Początkowo auto było dostępne jedynie z silnikiem benzynowym. 

W 2019 roku na rynek japoński trafiła też wersja z jednostką wysokoprężną. Rok później producent zdecydował się poszerzyć asortyment o wersję hybrydową. W tym samym roku przeprowadzono też lifting, modyfikując estetykę nadwozia oraz wprowadzając kilka zmian technologicznych, w tym wymianę systemu multimedialnego.

Mitsubishi Eclipse Cross – generacje

Eclipse Cross to wciąż model bardzo młody. Pojawił się w produkcji dopiero w 2018 roku, jednak na rynku pojawił się on w wielu wersjach silnikowych i wyposażeniowych. Producent przygotował następujące propozycje:
  • Inform – wariant standardowy.
  • Invite Plus – wersja bardziej komfortowa, posiadająca między innymi podgrzewane fotele.
  • Intense – to jeszcze wyższy poziom wygody, choćby za sprawą elektromechanicznego hamulca postojowego.
  • Intense Plus – w tym przypadku producent postawił na wzbogacenie systemu bezpieczeństwa poprzez montaż kamery obrotowej czy systemu monitorowania martwego pola.
  • Instyle – najbardziej zaawansowana wersja pojazdu, ze skórzaną tapicerką i dachem panoramicznym ze szkła.

Mitsubishi Eclipse Cross – dane techniczne 

Samochód jest oferowany z silnikami o pojemności od 1.5 do 2.4 l. Moc waha się w zakresie od 126 do 161 KM. W standardzie zastosowano 6-biegową skrzynię manualną, jednak dostępne są też modele z 8-biegową skrzynią automatyczną.

Mitsubishi Eclipse Cross – opinie kierowców

Mitsubishi Eclipse Cross to auto wyjątkowe, ponieważ łączy walory crossovera z samochodem sportowym. Doskonałe osiągi i komfort prowadzenia gwarantuje między innymi przemyślana pod tym kątem konstrukcja nadwozia. Ponadto kierowcy cenią ten model za niezawodność silnika.

Mitsubishi Eclipse Cross - Wiadomości