Reklama

Włoska prasa: Massa wystartuje już 13 września

Kierowca zespołu Ferrari Brazylijczyk Felipe Massa, który 25 lipca, podczas kwalifikacji do wyścigu Formuły 1 o Grand Prix Węgier, doznał pęknięcia czaszki po uderzeniu przy prędkości ponad 200 km/h metalową sprężyną, przechodzi w Sao Paulo rehabilitację i czuje się coraz lepiej - poinformował włoski dziennik sportowy "Corriere dello Sport".

Zdaniem gazety, stan zdrowia kierowcy poprawia się na tyle szybko, że kierownictwo zespołu Ferrari bierze pod uwagę możliwość startu Massy już 13 września na torze Monza w wyścigu o Grand Prix Włoch.

Reklama

Na razie brazylijscy lekarze, opiekujący się Felipe Massą, nie przedstawili swojej opinii w tej sprawie. Pierwsze diagnozy, przeprowadzone po powrocie zawodnika z Węgier, gdzie przebywał w szpitalu, do Brazylii, przewidywały, że rehabilitacja potrwa kilka miesięcy i Massa w tym roku już nie zasiądzie za kierownicą bolidu.

Na szczęście szczegółowe badania przeprowadzone w Brazylii nie stwierdziły w Massy żadnych obrażeń w rejonie mózgo-czaszki. Jednak o tym, czy Brazylijczyk będzie mógł startować, zadecyduje konsylium lekarskie specjalistów FIA.

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje