Treningi dla Ferrari i McLarena

Fin Kimi Raikkonen z Ferrari uzyskał najlepszy czas pierwszego treningu na torze w Spa-Francorchamps przed eliminacją mistrzostw świata Formuły 1 Grand Prix Belgii.

Robert Kubica (BMW-Sauber) z wynikiem 1.48,605 był szósty.

Liczącą siedem kilometrów rundę Fin pokonał w czasie 1.47,339. Na dwóch kolejnych miejscach uplasowali się startujący w teamie McLaren-Mercedes Lewis Hamilton (W.Brytania) - 1.47,881 oraz dwukrotny mistrz świata (2005 i 2006) Fernando Alonso (Hiszpania) - 1.47,994.

Dobry czwarty czas odnotował kolega Roberta Kubicy z teamu BMW-Sauber, Niemiec Nick Heidfeld -1.48,052. Piąty był jego rodak Nico Rosberg z ekipy Williams-Toyota - 1.48,372.

W drugim, popołudniowym treningu najszybsi byli już kierowcy McLarena. Zwyciężył Fernando Alonso przed Lewisem Hamiltonem.

Na dwóch kolejnych miejscach znaleźli się Felipe Massa i Kimi Raikkonen z Ferrari. Z dobrej strony pokazali się również zawodnicy Toyoty: Jarno Trulli i Ralf Schumacher zajęli miejsca 5. i 6.

Robert Kubica uplasował się dopiero na 9. miejscu. Przed Polakiem znaleźli się jeszcze Giancarlo Fisichella i Marc Webber. Jeszcze słabiej wypadł Nick Heidfeld, który dał się wyprzedzić Heikki Kovalainenowi i zajął 11. miejsce.

Kwalifikacje do niedzielnego wyścigu o Grand Prix Belgii rozpoczną się jutro o 14.00.