Theissen: On ma stałe miejsce w historii BMW

"Robert Kubica ma stałe miejsce w historii BMW-Sauber. Dziękujemy za to, co dla nas zrobił i życzymy wszystkiego najlepszego w przyszłości" - powiedział dyrektor sportowy niemieckiej ekipy Mario Theissen po podpisaniu przez polskiego kierowcę Formuły 1 kontraktu z Renault.

W środę francuski team potwierdził w oświadczeniu dla prasy, że zatrudnił Kubicę na przyszły sezon. Polak zastąpi dwukrotnego mistrza świata Hiszpana Fernando Alonso, który przeszedł do Ferrari.

"Robert ma stałe miejsce w historii naszego teamu. Przecież to on wywalczył dla nas pierwsze pole position w Bahrajnie w 2008 roku, a kilka miesięcy później w Kanadzie odniósł pierwsze zwycięstwo. Poza tym nigdy nas nie zawiódł. Dziękujemy za to, co dla nas zrobił i życzymy wszystkiego najlepszego w przyszłości" - powiedział szef BMW-Sauber Mario Theissen.

Reklama

Jak przyznał, Polak odegrał znaczącą rolę w tym zespole, ale i ta ekipa miała duże znaczenie w jego sportowej karierze.

"W 2006 roku Robert trafił do nas jako kierowca testowy. Nie miał wtedy żadnego doświadczenia w F1. To w naszym zespole wypromował się do miana jednego z najlepszych kierowców na świecie" - dodał Theissen.

Kubicę chwali także dyrektor techniczny Renault Bob Bell, który po zwolnieniu Flavio Briatore, pełni również funkcję szefa ekipy.

"Polak był na naszym radarze już od pewnego czasu. To naturalny talent, obecnie jeden z lepszych kierowców młodej generacji. Nic dziwnego, że jesteśmy zadowoleni z osiągnięcia porozumienia w sprawie kontraktu" - powiedział Bell.

"Renault ma duże ambicje. Robert podobnie. Mam nadzieję, że wspólnie podążymy we właściwym kierunku" - dodał.

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama