Reklama

Schumacher chce zostać mistrzem F1 do 2013 roku

Siedmiokrotny mistrz świata Formuły 1, Michael Schumacher przyznał, że nie liczy na tytuł w nadchodzącym sezonie 2010. Nowy kierowca Mercedesa zdradził jedynie, że chce wywalczyć swoje ósme mistrzostwo w ciągu najbliższych trzech lat.

41-letni kierowca podpisał trzyletni kontrakt z niemiecką stajnią Mercedes GP. Poprzednio startował za kierownicą Ferrari w sezonie 2006.

Reklama

"W długoterminowej strategii mamy z Mercedesem jasny cel: Znowu zdobyć mistrzostwo" - zdradził "Schumi" w wywiadzie dla niemieckiej gazety "Bild".

"Być może tytułu nie uda się wywalczyć już w pierwszym sezonie po powrocie, ale uważam że realistyczną rzeczą jest zdobycie go w trakcie trwania mojego trzyletniego kontraktu" - dodał.

Przed zakończeniem kariery w 2006 roku, Schumacher wygrał 91 wyścigów Grand Prix. Od tego czasu wielokrotnie przyznawał, że brakuje mu zastrzyku adrenaliny, jaki dawały wyścigi i rywalizacja z innymi kierowcami. Na powrót zdecydował się jednak dopiero po trzech sezonach przerwy.

"Kiedy poszedłem na tor F1 po zakończeniu kariery byłem poirytowany i sfrustrowany, że już się nie ścigam" - przyznał Schumacher, który wcale nie uważa, że wiek będzie dla niego przeszkodą w nadchodzącym sezonie.

"Właściwie to udało mi się odnieść sukces w walce ze starzeniem się. Chyba po prostu mam dobre geny" - zażartował Niemiec.

INTERIA.PL/AFP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje