Reklama

Rosną szanse na to, że Kubica przejdzie do Ferrari

Komunikat Roberta Kubicy o tym, że nie będzie gotów do powrotu na początku następnego sezonu wydaje się być pożegnaniem z teamem Renault - twierdzi portal ItaliaRacing. Według niego "poważna" staje się szansa na przejście Polaka do Ferrari w 2013 roku.

"Nadzieje na zobaczenie go na inauguracji sezonu 2012 zniknęły. Kubica nie da rady" - podkreśla popularny włoski portal relacjonując wydany w środę komunikat Renault. Przypomina też, że w wywiadzie dla ItaliaRacing menedżer polskiego kierowcy Daniele Morelli zapowiedział, że w połowie stycznia rozpocznie on testy na małym bolidzie.

Reklama

Przytoczywszy fragmenty oświadczenia szefa zespołu Erica Boulliera o tym, że bolid dla Kubicy jest już gotowy i rozpoczęły się rozmowy na temat kontraktu na następny sezon, portal zastanawia się, czy Polak w ogóle go odnowi. Następnie stwierdza: "ambicją Kubicy jest najlepszy team, jak słusznie ocenia swój talent, a Lotus, przynajmniej na papierze, nie wydaje się gwarantować tego, że szybko się nim stanie".

"Dlatego też, abstrahując od pięknych słów Boulliera i Kubicy, ta zapowiedź zdaje się być bardziej pożegnaniem niż czymkolwiek innym. Można przewidzieć przystąpienie do teamu Ferrari w 2013 roku" - konstatuje ItaliaRacing. Przypomina zarazem, że już wcześniej informował o zainteresowaniu Polakiem ze strony zespołu z Maranello, który rozważa możliwość przyjęcia go na miejsce Felipe Massy.

Przytacza się słowa menedżera Morellego, że taka hipoteza jest do przyjęcia. "Tym samym Robert Kubica znalazłby się w jednej drużynie ze swym przyjacielem Fernandem Alonso" - podkreślono.

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje