Robert Kubica: Czułem się jak w saunie

"Tor Sepang w Malezji jest wyjątkowy z uwagi na różnego rodzaju zakręty - niektóre z nich są bardzo szybkie, a inne trzeba pokonać wolno" - powiedział kierowca zespołu Renault Robert Kubica.

W najbliższą niedzielę odbędzie się trzecia eliminacja mistrzostw świata Formuły 1. Kierowcy będą rywalizować o Grand Prix Malezji.

"Na tym torze jest wszystko i dlatego wymagania w stosunku do samochodu są wysokie" - stwierdził Kubica na oficjalnej stronie internetowej Renault.

"Okrążenie rozpoczyna się przy stosunkowo niewielkiej prędkości i chociaż na mapie zakręty numer 1 i 2 wydają się łatwe, w rzeczywistości sprawiają spore trudności. Tor faluje i dlatego trudno dobrać odpowiednią moc" - podkreślił nasz jedynak w F1.

Reklama

"Środkową sekcję toru lubię najbardziej. Są tam bardzo szybkie zakręty, szczególnie 5 i 6, gdzie czuje się ogromne przeciążenia. Trzeba uważać na "siódemce" i "ósemce" z powodu małych nierówności, które mogą wstrząsnąć samochodem" - zaznaczył krakowianin. "Okrążenie kończy długa prosta. To prawdopodobnie najlepsze miejsce do wyprzedzania, ponieważ tor jest dosyć szeroki i można spróbować jechać różnymi liniami. Podobnie jest na zakręcie 14. Odpowiednie wejście w ten zakręt zależy od cech samochodu i twojego stylu jazdy" - dodał.

"Generalnie na Sepang można łatwo znaleźć swój rytm jazdy z uwagi na szerokość toru. W poprzednich wyścigach sekwencja szybkich zakrętów nie była dużym wyzwaniem, ale myślę, że teraz to się zmieni z powodu ciężaru bolidu wypełnionego paliwem" - mówił Kubica.

"Klimat w Malezji sprawia, że będzie to ciężki weekend pod względem fizycznym dla całego zespołu. Kiedy po raz pierwszy przyjechałem do Malezji, nie mogłem uwierzyć, że panuje tu taka wilgotność. Gdy wyszedłem z lotniska, to czułem się jak w saunie! Istnieje spore ryzyko, że będą ulewne deszcze i w niedzielę musimy być przygotowani na to, że może nas czekać kolejny mokry wyścig" - zakończył Kubica.

Program weekendu w Malezji:

2.04.2010 - pierwszy trening godz. 4.00 czasu polskiego

2.04.2010 - drugi trening godz. 8.00

3.04.2010 - trzeci trening godz. 7.00

3.04.2010 - kwalifikacje godz. 10.00

4.04.2010 - wyścig o GP Malezji godz. 10.00

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Kubica sceptyczny, Pietrow ma jeden cel

W Malezji Kubica musi uważać na przegrzanie organizmu

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy