Reklama

Mistrz świata zastąpi Kubicę w Lotus Renault!

Kimi Raikkonen będzie nowym kierowcą Lotus Renault. Były mistrz świata podpisał z zespołem dwuletni kontrakt i wystartuje już w przyszłym sezonie F1.

"To była łatwa decyzja, mój głód Formuły 1 był już nie do zniesienia" - skomentował.

Mistrz świata z 2007 roku zakończył starty w wyścigach Formuły 1 pod koniec 2009 roku i poświęcił się karierze w rajdach. Teraz wraca w barwach Lotus Renault.

- Zamierzam odegrać ważną rolę i sprawić, że nasz zespół znajdzie się w czołówce - mówi Raikkonen.

Kimi Raikkonen to jeden z najbardziej utytułowanych kierowców Formuły 1. Fin jest mistrzem świata (2007) i dwukrotnym wicemistrzem (2003 i 2005), w karierze wygrał 18 wyścigów Grand Prix, 62 razy stawał na podium, a 16-krotnie startował z pole position. Od 2010 roku Raikkonen startował w rajdach, początkowo w barwach fabrycznego zespołu Citroena, a w minionym sezonie reprezentował swój własny team o nazwie ICE 1 Racing.

Reklama

32-letni Fin zajmie miejsce Roberta Kubicy. 6 lutego na trasie rajdu samochodowego w Ligurii we Włoszech polski kierowca uległ poważnemu wypadkowi, po którym przeszedł serię operacji dłoni, łokcia i nogi. Ponad dwa miesiące spędził w szpitalu, a obecnie przechodzi rehabilitację.

Jak poinformował ostatnio menedżer Polaka Daniele Morelli, powrót Kubicy na tor Formuły 1 to "kwestia miesięcy, a nie lat". Przyznał jednak, że odpowiedź na pytanie, kiedy dokładnie Robert może wrócić na tor, jest nie tyle trudna, co wręcz niemożliwa. To zależy od natury, nie zaś od woli Roberta czy lekarzy.

Dwuletni kontrakt podpisany przez Raikkonena może oznaczać, że dla Kubicy jednak zabraknie miejsca w ekipie Lotus Renault. Kontrakt polskiego kierowcy wygasa po sezonie 2012. Co będzie rok później? Ekipa z Enstone raczej nie zrezygnuje z usług Witalija Pietrowa, który przynosi do zespołu sporo pieniędzy od rosyjskich sponsorów...

RMF/INTERIA

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje