Reklama

Kubica: Wykorzystać możliwości

Robert Kubica nie myśli już o zaprzepaszczonej szansy na podium mistrzostw świata Formuły 1 w 2008 roku. Polak skupia się jedynie na nadchodzącym sezonie, i chce wykorzystać wszystkie możliwości jaki daje nowy bolid BMW-Sauber, F1.09.

Kubica zawsze powtarza, że dla niego sukcesem nie jest zajęcie trzeciego czy czwartego miejsca. Polak mierzy w zwycięstwa, dlatego nie rozpamiętywał długo poprzedniego sezonu: - W tamtym roku miałem spore szanse. Co prawda nie na mistrzostwo świata, ale na lepszy wynik niż w ostateczności osiągnąłem. Jednak to już za nami i teraz skupiam się wyłącznie na nadchodzącym sezonie - stwierdził kierowca. - W tym roku wszystko się zmieniło: bolidy, przepisy... Zobaczymy jak to będzie działać. Mimo tej niepewności, moje cele pozostają takie same i wierzę, że dzięki naszemu nowemu samochodowi będzie mi je łatwiej zrealizować. Podstawą sukcesu będzie dobre otwarcie sezonu i wykorzystanie wszystkich możliwości jakie da nam F1.09 - dodał.

Reklama

- Dr Mario Theissen mówił mi w tamtym roku, że duża część naszego zespołu od połowy poprzedniego sezonu skupiała się wyłącznie na pracy nad nowym bolidem. Mam nadzieję, że te wysiłki okażą się opłacalne i będzie je widać w nowym sezonie - zakończył.

ASInfo/INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje