Reklama

Kubica wróci? Oczywiście, że wróci

Delegat medyczny Międzynarodowej Federacji Samochodowej Gerard Saillant wyraził opinię, że są szanse na powrót Roberta Kubicy do Formuły 1.

Delegat medyczny Międzynarodowej Federacji Samochodowej  Gerard Saillant wyraził opinię, że są szanse na powrót Roberta Kubicy do Formuły 1.

W piątek przedstawiciel FIA przyjechał do szpitala w Pietra Ligure, gdzie kierowca został poddany drugiej operacji.

Doktor Saillant po wizycie w szpitalu zwrócił uwagę na to, że Kubica ma za sobą bardzo poważny wypadek

"Motosport jest groźny i tego typu wypadki mogą się zdarzyć, zwłaszcza podczas rajdów. Wiem, że Robert dobrze zareagował na terapię i że jego stan stale się poprawia. Wszystko to jest dobrym prognostykiem" - oświadczył delegat federacji.

Pytany o możliwość powrotu Kubicy na tory Formuły 1, odparł: "Obecnie jest za wcześnie na to, by snuć tego typu przewidywania i byłoby niestosowne wobec Roberta to robić".

Reklama

"Oczywiście szanse są, chociaż czeka go długa i trudna rehabilitacja. Życzeniem wszystkich jest, aby mógł wrócić jak najszybciej, silniejszy niż wcześniej" - dodał.

Z uznaniem przedstawiciel FIA wypowiedział się o ekipie medycznej szpitala Santa Corona: "z tego, co mogłem stwierdzić, to ekipa wykonała doskonałą pracę, błyskawicznie operując Roberta i natychmiast stosując terapię przewidzianą w przypadku tego typu obrażeń powypadkowych".

Do szpitala przyjechał też włoski kierowca Vitantonio Liuzzi, który, jak podkreślają włoskie media, może na razie zastąpić Polaka w teamie Lotus Renault.

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy