GP Węgier: Szybki Kubica!

Lewis Hamilton wywalczył pole position w kwalifikacjach przed Grand Prix Węgier, 11. eliminacji mistrzostw świata Formuły 1. Robert Kubica spisał się bardzo dobrze i zajął czwarte miejsce.

Polski kierowca osiągnął świetny czas w ostatnim swoim okrążeniu kwalifikacyjnym. Zajmował 2. pozycję, ale ostatecznie spadł na 4. miejsce. Z pierwszej linii ruszą oba bolidy McLarena. Tuż za Hamiltonem uplasował się Heikki Kovalainen. Trzeci był Felipe Massa (Ferrari).

Katastrofalny start zaliczył Nick Heidfeld. Partner Polaka z teamu BMW Sauber w pierwszej części kwalifikacji osiągnął bardzo słaby czas - 1.21:045, który dał mu dopiero 16. pozycję.

Dobry wynik wykręcił za to jego rodak jeżdżący w zespole Toyoty - Timo Glock. 1.21:326 to czas, który dał mu 5. pozycję. To jego najlepsze kwalifikacje w tym sezonie. W niedzielnym wyścigu wystartuje w linii z mistrzem świata Kimi Raikkonenem (Ferrari). Fin był dopiero szósty.

Lider klasyfikacji generalnej kierowców Lewis Hamilton kipiał optymizmem po zakończeniu kwalifikacji. - Nigdy nie możesz być pewny na sto procent, ale po zdobyciu pole position czuję się bardzo pewnie - zapowiedział przed niedzielnym wyścigiem.

Sebastien Bourdais z zespołu Toro Rosso-Ferrari został ukarany cofnięciem o pięć pozycji na stracie za blokowanie Nicka Heidfelda (BMW Sauber). Francuz miał startować z 7. linii, a po ukaraniu pojedzie z 10.