Formuła 1. Lewis Hamilton po raz 45.

Obrońca tytułu Brytyjczyk Lewis Hamilton wygrał wyścig Formuły 1 o Grand Prix Kanady w Montrealu, siódmą rundę mistrzostw świata. To jego 45. zwycięstwo w karierze. Piąty był lider klasyfikacji generalnej Niemiec Nico Rosberg (obaj Mercedes GP).

Hamilton na torze im. Gillesa Villeneuve'a już po raz piąty był najszybszy w Montrealu, poprzednio triumfował w 2007, 2010, 2012 i 2015 roku.

Drugie miejsce zajął w niedzielę czterokrotny mistrz świata Niemiec Sebastian Vettel z Ferrari tracąc 5,011 s, a trzecie Fin Valtteri Bottas z Williamsa - strata 46,422 s.

Na piątej pozycji uplasował się lider klasyfikacji generalnej mistrzostw świata Niemiec Nico Rosberg (Mercedes GP), tracąc do partnera z teamu ponad minutę.

Na początku wyścigu doszło do lekkiej stłuczki obu kierowców Mercedesa, Rosberg spadł na dziewiąte miejsce, a Hamilton zdołał utrzymać się w czołówce.

Reklama

W klasyfikacji MŚ liderem jest nadal Rosberg z dorobkiem 116 pkt, ale drugi Hamilton traci do niego już tylko dziewięć. Trzeci jest Vettel - 78 pkt.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy