F1: Zmiany kierowców w zespołach Red Bulla

Red Bull wycofał z teamu startującego w mistrzostwach świata Formuly 1 Rosjanina Daniiła Kwiata i zastąpił go Holendrem Maxem Verstappenem. Najbliższy wyścig cyklu o Wielką Nagrodę Hiszpanii odbędzie się 15 maja w Barcelonie.

"18-letni Max udowodnił, że jest niezwykle utalentowanym kierowcą" - tak krótko uzasadnił decyzję szef teamu Christian Horner.

22-letni Kwiat, który powrócił do bliźniaczego, mniejszego zespołu Toro Rosso, był od ubiegłego sezonu następcą Niemca Sebastiana Vettela i jeździł z Australijczykiem Danielem Ricciardo.

W ostatnim wyścigu o Grand Prix Rosji w Soczi (1 maja) na pierwszym okrążeniu doszło do kilku kolizji. Jedna z nich wyeliminowała z zawodów czterokrotnego mistrza świata Vettela (Ferrari). Sędziowie ukarali później winnego tego zdarzenia Kwiata 10-sekundowym przymusowym postojem w alei serwisowej.

Reklama

W Chinach (17 kwietnia) również doszło do incydentu z udziałem Niemca i Kwiata, ale ostatecznie obaj ukończyli rywalizację na podium. 28-letni Vettel miał pretensje do młodszego o sześć lat rywala i przestrzegał go, aby jeździł ostrożniej.

Liderem klasyfikacji MŚ 2016 jest Niemiec Nico Rosberg (Mercedes GP), który po czterech eliminacjach ma komplet zwycięstw.

PAP
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy