F1. McLaren znalazł dużego inwestora

​Przeżywający duże problemy finansowe zespół Formuły 1 McLaren sprzedał 15 proc. akcji amerykańskiej grupie inwestycyjnej MSP Sports Capital. Umowa może zostać rozszerzona do 33 proc. akcji do końca 2022 roku.

Brytyjski producent samochodów sportowych McLaren z powodu pandemii poniósł poważne straty finansowe, co odbiło się także na kondycji startującej pod tym szyldem ekipy Formuły 1. Mówi się nawet o możliwości sprzedaży siedziby firmy w Woking. Porozumienie z MSP ma zapewnić zespołowi finansowanie w kolejnych sezonach.

O umowie z MSP poinformowano przed ostatnim w sezonie wyścigiem F1 w Abu Zabi. W klasyfikacji konstruktorów McLaren jest czwarty, z niewielką stratą do trzeciego Racing Point. Indywidualnie siódme miejsce zajmuje Hiszpan Carlos Sainz jr, a dziewiąte Brytyjczyk Lando Norris.

Reklama

***

Samochód 20-lecia na 20-lecie Interii!

Zagłosuj i wygraj. CODZIENNIE CZEKA OD 20 000 zł do 40 000 zł! 

Zapraszamy do udziału w 5. edycji plebiscytu MotoAs. Wyjątkowej, bo związanej z 20-leciem Interii. Z tej okazji przedstawiamy 20 modeli samochodów, które budzą emocje, zachwycają swoim wyglądem oraz osiągami. Imponujący rozwój technologii nierzadko wprawia w zdumienie, a legendarne modele wzbudzają sentyment. Bądź z nami! Oddaj głos i zdecyduj, który model jest prawdziwym MotoAsem!

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy