F1. Dziesiątki tysięcy testów na koronawirusa

W zakończonym w niedzielę sezonie 2020 Formuły 1 wykonano ok. 80 tysięcy testów na obecność koronawirusa - poinformował dyrektor zarządzający cyklu Ross Brawn. Pozytywny wynik otrzymano w niespełna stu przypadkach (0,11 proc.).

"To imponujący wynik, który potwierdza, że funkcjonowanie w przygotowanej +bańce+ się sprawdziło. Wprowadzone przepisy były surowe, ale niezbędne, aby można było się ścigać" - podkreślił Brawn.

Sezon 2020 rozpoczął się w lipcu z czteromiesięcznym opóźnieniem spowodowanym pandemią. Ostatecznie udało się rozegrać 17 wyścigów, a zdecydowana większość z nich miała miejsce w Europie.

Tytuł obronił Brytyjczyk Lewis Hamilton (Mercedes) i akurat on uległ zakażeniu. Z tego powodu musiał opuścić GP Bahrajnu 6 grudnia, ale wówczas był już pewny siódmego w karierze triumfu w klasyfikacji generalnej.

Reklama

***

Samochód 20-lecia na 20-lecie Interii!

Zagłosuj i wygraj. CODZIENNIE CZEKA OD 20 000 zł do 40 000 zł! 

Zapraszamy do udziału w 5. edycji plebiscytu MotoAs. Wyjątkowej, bo związanej z 20-leciem Interii. Z tej okazji przedstawiamy 20 modeli samochodów, które budzą emocje, zachwycają swoim wyglądem oraz osiągami. Imponujący rozwój technologii nierzadko wprawia w zdumienie, a legendarne modele wzbudzają sentyment. Bądź z nami! Oddaj głos i zdecyduj, który model jest prawdziwym MotoAsem!

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy