Co zrobi Michael Schumacher? Sauber czeka...

​Nie ustają spekulacje dotyczące przyszłości Michaela Schumachera w Formule 1. Zainteresowanie 7-krotnym mistrzem świata wykazuje team Sauber. Wiadomo już, że Niemiec nie przedłuży kontraktu z Mercedes GP, a w jego miejsce zatrudniony zostanie Lewis Hamilton.

"Nie zaprzeczamy, że jesteśmy zainteresowani jego osobą. Wszystko jest możliwe" - powiedziała tajemniczo członkini zarządu Monisha Kaltenborn.

43-letni Schumacher jeszcze nie zdecydował, czy w ogóle chce kontynuować karierę. "Decyzja jeszcze nie zapadła" - zaznaczyła menedżerka kierowcy Sabine Kehm.

Sauber ma na pewno jedno miejsce wolne, bo Meksykanin Sergio Perez przechodzi do McLarena - tam zastąpi Hamiltona, który od sezonu 2013 będzie jeździł w barwach Mercedesa GP.

Na pewno Schumacher w nowej ekipie będzie musiał pogodzić się z mniejszymi zarobkami. Sauber nie ma takich pieniędzy jak Ferrari czy właśnie Mercedes.

  Alternatywą dla Niemca mogą być Ferrari (kontrakt Brazylijczyka Felipe Massy obowiązuje do końca sezonu), Williams (zamiast Brazylijczyka Bruno Senny) i Lotus (mógłby pożegnać się z Francuzem Romainem Grosjeanem).

Reklama
PAP
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy