Reklama

Chcemy zmieniać "gumy" poniżej 3 sekund

Nie trzeba być ekspertem w dziedzinie Formuły 1, aby wiedzieć że do osiągnięcia sukcesu, zgrany sztab techniczny, jest tak samo ważny jak bolid i umiejętności kierowcy. Mechanicy zespołu Renault nie ustrzegli w 2009 roku kilku błędów, jak będzie w nadchodzącym sezonie?

Nowi koledzy Roberta Kubicy, ze sztabu technicznego zespołu Renault, jako cel priorytetowy w nadchodzącym, postawiali sobie skrócenie czasu zmiany kół. Przy nowych przepisach mówiących o zakazie tankowania, ma to olbrzymie znaczenie, bowiem ułamki sekund mogą decydować o końcowym sukcesie.

Reklama

W tym momencie czas, który mechanicy Renault poświęcają na zmianę ogumienia wynosi 3.5 sekundy. Według słów Steve'a Nielsena - dyrektora sportowego, i odpowiedzialnego w Renault za koordynacje pracy w boksie, docelowo trzeba poprawić ten wynik i złamać barierę trzech sekund.

"Naszym celem jest regularna zmieniania kół w czasie poniżej 3 sekund. Na razie nasz pit-stop na zmianę opon, zamyka się w granicach 3,5 sekundy. Nie jest to zły czas, ale na ćwiczeniach potrafimy to zrobić w 2,8 sekundy i ten rezultat jest dla nas bardzo zadowalający, chociaż trzeba pamiętać, że osiągnięty w trakcie ćwiczeń. Będziemy nadal trenować ten ważny element całego wyścigu, taka aby stres który udziela się wszystkim uczestnikom zawodów nie paraliżował poczynań. Zawsze staraliśmy się wykonywać pracę podczas pit - stopów, tak szybko jak to jest fizycznie możliwe" - zadeklarował Steve Nielsen - dyrektor techniczny zespołu Renault.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje