Bolid zawiódł Kubicę!

Niesamowity Jenson Button po raz piąty w tym sezonie wygrał wyścig Formuły 1. Kierowca Brawn GP okazał się bezkonkurencyjny w rywalizacji o Grand Prix Monako.

Zobacz zapis relacji na żywo z wyścigu o Grand Prix Monako!

Trwa pech Roberta Kubicy z BMW Sauber, który zakończył udział w zawodach po 30. okrążeniach na skutek awarii bolidu.

Polak od początku jazdy miał problemy z samochodem. Najpierw w wyniku wypadnięcia z toru uszkodził oponę i musiał zjechać po raz pierwszy do alei serwisowej. Po 30. okrążeniu Kubica po raz drugi zameldował się w boksie, ale tym razem nie wrócił już na tor. Problemy układu hamulcowego uniemożliwiły mu dalszy udział w wyścigu. Oznacza to, że krakowianin po szóstej GP w tym sezonie nadal pozostaje bez zdobyczy punktowej.

Trwa piękna passa Buttona. Kierowca Brawn GP dobrze wykorzystał wywalczone w sobotnich kwalifikacjach pole position i od samego startu jechał po zwycięstwo. To już jego trzeci z rzędu, a piąty w tym sezonie triumf! Drugie miejsce zajął partner Buttona z teamu, doświadczony Rubens Barrichello. Trzeci na podium stanął kierowca Ferrari Kimi Raikkonen.

Drugi kierowca BMW Sauber, Nick Heidfeld uplasował się na 11. pozycji.

Ekstremalny tor w Monte Carlo dał się we znaki pięciu kierowcom. W wyniku kraksy przedwcześnie udział w GP zakończyli Sebastien Buemi (Toro Rosso), Nelson Piquet Jr (Renault), Sebastian Vettel (Red Bull) oraz Heikki Kovalainen (McLaren). Kazuki Nakajima (Williams) rozbił się dopiero na przedostatnim okrążeniu. Z kolei Lewis Hamilton, który wpadł w barierki w czasie kwalifikacji, a potem został ukarany za zmianę skrzyni biegów, zajął 12. miejsce. Na 36. okrążeniu Button zdublował aktualnego mistrza świata, co można odebrać jako symboliczną zmianę hierarchii w F1.