Polska sieć stacji paliw stawia ładowarki. W planie 4 tys. punktów

MOYA rozwija nie tylko sieć stacji paliw. Firma inwestuje również w elektromobilność. We współpracy z Elocity udostępniła już ponad 1,4 tys. punktów ładowania. Kto może z nich skorzystać?

Anwim wyda ok. 1 mld zł na elektromobilność

Spółka Anwim, właściciel sieci MOYA, skupia się nie tylko na rozwoju sieci stacji paliw. Firma inwestuje również w elektromobilność. Na tzw. "zieloną strategię" zamierza ona przeznaczyć ok. 1 mld złotych. Plany obejmują m.in. budowę sieci punktów ładowania pojazdów elektrycznych. Firma chce również produkować i udostępniać prąd pochodzący z odnawialnych źródeł energii. Budowa sieci ładowarek spod znaku sieci MOYA energia jest planowana zarówno na stacjach, jak też w innych punktach.

Reklama

MOYA udostępnia 1,4 tys. punktów ładowania

Zgodnie ze strategią spółki dotyczącą elektromobilności brana pod uwagę jest również współpraca z innymi dostawcami w ramach roamingu. Firma liczy, że dzięki temu do końca 2030 roku udostępni ponad 10 tys. punktów ładowania w całym kraju, z czego 4 tys. własnych. Pierwsza umowa o współpracy weszła już w życie. MOYA energia razem z firmą Elocity udostępniła ponad 1,4 tys. punktów ładowania w całym kraju.

Kto może skorzystać z ładowarek sieci MOYA?

Liczba kierowców, którzy mogą skorzystać ze stacji ładowania Elocty jest jednak mocno ograniczona, bowiem ofertę skierowane jedynie do uczestników programu flotowego MOYA firma.

W przyszłości liczba użytkowników ładowarek sieci MOYA wzrośnie. Firma zapowiada, że docelowo mają być one dostępne także dla posiadaczy aplikacji Super MOYA.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: punkty ładowania | samochody elektryczne
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy