Na co zwrócić uwagę wypożyczając samochód w Warszawie?

Artykuł sponsorowany

Wypożyczenie samochodu to dobra opcja na wygodne poruszanie się po Warszawie. Warto z niej skorzystać w momencie krótkiego wyjazdu do stolicy, zwiedzania miasta z rodziną bądź delegacji. Choć zasady najmu są najczęściej zrozumiałe i czytelne, łatwo o różnego rodzaju nieporozumienia. Na wynajmujących czyha kilka pułapek, których można jednak uniknąć, dokładnie zapoznając się z warunkami umowy i wybierając oferty uznanych firm.

Wypożyczenie samochodu to dobra opcja na wygodne poruszanie się po Warszawie
Wypożyczenie samochodu to dobra opcja na wygodne poruszanie się po Warszawiemateriały promocyjne

Na początku warto sprawdzić ofertę wypożyczalni samochodów, z której usług chcemy skorzystać. A dokładnie: czy posiada model, którego szukamy. Innego auto poszukuje bowiem zwiedzająca stolicę 5-osobowa rodzina, a innego - biznesmen, potrzebujący podjechać na spotkanie z ważnym klientem. Kompaktowe kombi z przestronnym bagażnikiem, uniwersalny SUV, mały, miejski i oszczędny model, którym łatwo zaparkujemy - każdy odwiedzający Warszawę ma inne oczekiwania. Jeśli wiemy już, że wybrana przez nas firma posiada interesujący nas model, możemy przejść do uważnego przyjrzenia się warunkom umowy. To właśnie w tym momencie pojawia się najwięcej nieporozumień.

Wypożyczalnia samochodów w Warszawie? Uważaj na te "haczyki"

Podczas zapoznawania się z warunkami umowy, uwagę należy zwrócić na kilka aspektów, aby podczas zwracania pojazdu uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek. Pierwsza kwestia dotyczy limitu kilometrów. W tym zakresie większość firm wprowadza bowiem wiele zastrzeżeń. Jeśli w umowie nie znajdziemy konkretnego limitu, warto o to dopytać. Dlaczego? Ponieważ za każdy przejechany kilometr poza limitem naliczana będzie dodatkowa opłata.

Kolejną czynnością, o której nie można zapominać, jest dokładne obejrzenie wynajmowanego samochodu. Każda wypatrzona przez nas rysa, otarcie bądź defekt (nie wspominając już o poważniejszych usterkach) powinna zostać wyraźnie zaznaczona w protokole. W innym przypadku wypożyczający może uznać, iż uszkodzenie powstało z naszej winy. Efekt? Obciążenie kosztami naprawy, czego zdecydowanie chcemy uniknąć.

Wreszcie: kwestia bezpieczeństwa. Szukanie najtańszej oferty nie zawsze jest dobrym pomysłem, ponieważ najbardziej atrakcyjne okazje zwykle nie obejmują ubezpieczenia AC bądź innych form zabezpieczenia. W praktyce oznacza to, iż w momencie kolizji możemy zostać obciążeni dodatkowymi kosztami. Co więcej, najtańsze oferty często pozbawione są także różnego rodzaju dodatkowych udogodnień, jak klimatyzacja czy fotelik dla dziecka.

Wynajem samochodu w Dolcar

Dolcar to wypożyczalnia samochodów w Warszawie oferująca trzy warianty umów do wyboru: wynajem krótkookresowy (od 1 do 30 dni), średniookresowy (od miesiąca do 2 lat) oraz długoterminowy, będący atrakcyjną alternatywą dla klasycznego leasingu bądź zakupu auta na raty. Warto dodać, iż w ramach wynajmu średnio- i długoterminowego zawiera się indywidualna opieka konsultanta, obsługa serwisowa wraz z pełnym pakietem ubezpieczeń oraz pojazd zastępczy w razie ewentualnej awarii.

Dla poszukujących samochodu na wynajem interesująca będzie rozbudowana flota dostępnych samochodów: od osobowych, poprzez marki premium i sportowe, a kończąc na dostawczakach (w tym również chłodniach). Ale też przejrzyste warunki najmu oraz dostarczenie samochodu do określonej lokalizacji w Warszawie i okolicach - pod wskazany adres i o ustalonej godzinie. Wynajmując auto w Dolcar, zawsze otrzymujemy samochód z ilością paliwa, która pozwala na dojechanie do stacji benzynowej. Płacimy za nie samodzielnie, a zobowiązani jesteśmy do zwrotu z takim samym stanem, z jakim odebraliśmy. Z kolei jeśli chodzi o limit kilometrów - tutaj także trudno o nieścisłości, gdyż sami go wybieramy. Innymi słowy, koszty najmu dostosowujemy do własnych potrzeb, dzięki czemu nie zapłacimy za kilometry, których nie pokonamy.

Wynajem aut w Warszawie: dodatkowe wskazówki

Wypożyczalnie samochodów w Warszawie w większości oferują swoje usługi osobom powyżej 21. roku życia i posiadającym prawo jazdy minimum od roku. W momencie podpisywania umowy konieczne jest jego okazanie. Jeżeli samochód prowadzić będzie również inny kierowca - należy to wyraźnie zaznaczyć. Godne uwagi jest także rozważenie zakupu ubezpieczenia, znoszącego z wynajmującego obowiązek zapłacenia za ewentualne szkody.

Choć wypożyczalnie samochodów w Warszawie zwykle mają je w pakiecie, wskazane jest upewnienie się. Usługa wynajmu samochodów powinna być bowiem przede wszystkim wygodna: umożliwiać korzystania z pojazdu bez konieczności martwienia się o takie kwestie, jak skomplikowana dokumentacja, serwis, ubezpieczenie czy ewentualne naprawy po szkodach.

Artykuł sponsorowany

Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas