Reklama

Fela czyli wyróżniać się na ulicy

Skoda w naszym rodzimym tuningu znajduje się gdzieś na marginesie i ogromna to rzadkość spotkać samochód tej marki dotknięty modyfikacjami.

Być może jest to trudniejszy temat do ogarnięcia, ale przecież jak każdy samochód również i skoda (w każdej postaci) potrafi się przeobrażać.

Reklama

Nasi południowi sąsiedzi wiedzą doskonale, jak to należy robić i jakie atrakcyjne twory z tej zabawy wychodzą. Przecież dla nich to pojazd wręcz narodowy, więc ta skłonność do modyfikacji skody nie powinna nas dziwić.

Dla większości felicia to wyłącznie środek lokomocji. Jednak są i tacy, którzy w samochodach tej marki widzą bazę do modyfikacji i próbują coś z nimi zrobić. Niewątpliwie to trudne zadanie, ale wykonalne, o czym świadczy choćby przykład prezentowanego egzemplarza. skoda felicia - już sama nazwa odepchnie 90 procent pasjonatów tuningu, ale reszta, nieliczna, podejmie rękawicę i weźmie na warsztat ten pojazd.

Ta sama, lecz inna

Przygoda tego egzemplarza zaczęła się stosunkowo dawno - bo w 2003 roku. Od tamtej pory stopniowo i etapami "Fela" dzielnie przyjmuje na siebie modyfikacje wszelkiej maści. Pod jej maską znajduje się silnik o pojemności 1,3 litra. Rakieta to z pewnością nie jest i nie będzie ale kilka korekt wprowadzono. Wymianie uległ filtr powietrza na stożek Jamex. Zainstalowano strumienicę dolotową Michaela, wrzucono świece Brisk, a w układzie wydechowym pojawiły się tłumiki również od Michaela.

Równocześnie postarano się nieco uatrakcyjnić nadwozie, by stało się bardziej przyjazne w wizualnym odbiorze. Pod przednim zderzakiem umieszczono dyfuzory, w tylnym dokładkę, która kiedyś dedykowana była do golfa II. Do tego listwy progowe, nakładki nadkoli, lusterka M3 Look, grill bez znaczka i spoilery na klapie bagażnika. Nie ma tu elementów, które radykalnie wpłynęłyby na zmianę wizerunku. Felicia ustrzegła się przed ekstremalnymi rozwiązaniami, nowymi wzorami zderzaków itp. Wciąż jest tą samą "Felą" jednak to co zrobiono dodało jej smaku i podkreśliło jej charakter. Na dokładkę przyciemniono szyby i wymieniono kierunkowskazy na białe odpowiedniki.

auto tuning świat

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: felicia | skoda

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama