W Czechach ruszyła produkcja Toyoty Aygo X

Zakład Toyoty w czeskim Kolinie rozpoczął produkcję Aygo X. Pierwsi właściciele odebrali już kluczyki do swoich pojazdów.

  • Toyota Motor Manufacturing Czech (TMMCZ) rozpoczęła w marcu produkcję nowego Aygo X
  • Pierwszy egzemplarz został odebrany przez nowego właściciela
  • Aygo X jest produkowane razem z Yarisem w TMMCZ w Kolinie. Oba auta powstają na platformie GA-B
  • Toyota zainwestowała ponad 180 mln euro w rozbudowę fabryki w Kolinie i przygotowanie jej do produkcji samochodów na platformie GA-B w technologii TNGA

Pierwszy egzemplarz pozostanie w Czechach. Właścicielom kluczyki wręczył Matt Harrison, prezes Toyota Motor Europe.

Reklama

Produkcja Aygo X rozpoczęła się w marcu w fabryce Toyota Motor Manufacturing Czech (TMMCZ), w której montowany jest także Yaris czwartej generacji. Konstrukcja i stylistyka nowego crossovera powstały z myślą o europejskich klientach w europejskim studiu projektowym Toyoty ED2 w Nicei oraz w Brukseli. Aygo X to trzecia generacja małej miejskiej Toyoty, opracowana na platformie GA-B w architekturze TNGA (Toyota New Global Architecture).

Bogate wyposażenie Toyoty Aygo X

Aygo X zostało wyposażone w najnowsze technologie Toyoty, w tym systemy bezpieczeństwa czynnego i wsparcia kierowcy Toyota Safety Sense generacji 2.5, które po raz pierwszy w segmencie A są oferowane jako standard we wszystkich wersjach. 

Do podstawowego wyposażenia należą także światła do jazdy dziennej LED, co najmniej 6 poduszek powietrznych i 17-calowe felgi. Auto dostępne jest także z systemem multimedialnym nowej generacji Toyota Smart Connect ze stałym połączeniem z internetem, nawigacją z mapami online, interfejsem Android Auto i Apple CarPlay, łączącym się z telefonem bezprzewodowo, oraz z usługami łączności Toyota Connected Car. 

Pod maską silnik z Polski

Toyota Aygo X jest napędzana produkowanym w Polsce trzycylindrowym silnikiem o pojemności 1,0 l i mocy 72 KM, dostępnym z manualną lub nową automatyczną skrzynią biegów. 

***

Ile zarabiają najemnicy w wojsku ukraińskim?

***

Pomagajmy Ukrainie - ty też możesz pomóc 

Dowiedz się więcej na temat: Toyota Aygo X

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama