Volvo i NVIDIA razem stworzą samochody autonomiczne

Volvo i Autoliv, dwie firmy, które wspólnie pracują nad opracowaniem samochodów autonomicznych, ogłosiły, że do przedsięwzięcia dołączy NVIDIA.

Autoliv to firma zajmująca się produkcją samochodowego wyposażenia związanego z bezpieczeństwem. Z kolei NVIDIA najbardziej znana jest jako producent kart graficznych do komputerów, ale zajmuje się również zagadnieniami sztucznej inteligencji.

Autoliv i Volvo założyły już spółkę joint-venture o nazwie Zenuity, która zajmuje się opracowaniem oprogramowania do samochodów autonomicznych. Do tego przedsięwzięcia dołączy NVIDIA.

Na mocy porozumienia, Volvo, Autoliv i Zenuity będą używały oprogramowania sztucznej inteligencji opracowanego przez NVIDIA jako bazę do pisania własnych programów.

Docelowo oprogramowanie ma mieć zdolność porównywania rzeczywistej sytuacji drogowej z mapami wysokiej rozdzielczości, tak by opracować bezpieczny tor jazdy. System ma mieć również zdolność do samodzielnego uczenia się.

Reklama

Volvo planuje wprowadzenie samochodów autonomicznych na rynek w 2021 roku. Umowa zakłada, że Autoliv będzie mógł dostarczać oprogramowanie opracowane w ramach projektu Zenuity również innym firmom motoryzacyjnym.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama