Toyota rozpoczyna produkcję Yarisa w Czechach. Z polskim napędem

Na początku tego roku fabryka Toyota Peugeot Citroen Automobile (TPCA) w czeskim Kolinie zmieniła nazwę na Toyota Motor Manufacturing Czech Republic po tym, jak japoński koncern stał się jej jedynym właścicielem. I właśnie zakomunikował, że uruchomił tam produkcję Yarisa. TMMCZ staje się drugim obok Toyota Motor Manufacturing France (TMMF) zakładem produkującym najpopularniejszy samochód Toyoty w Europie.

Japończycy  zainwestowali  ponad 180 milionów euro, aby wprowadzić do TMMCZ technologię Toyota New Global Architecture i przystosować zakład do produkcji samochodów segmentów A i B na platformie GA-B. Zwiększone zostały możliwości produkcyjne fabryki, a liczba zmian wzrosła do trzech, aby zaspokoić zapotrzebowanie klientów na Yarisa i przygotować się do premiery Aygo X w 2022 roku.

Reklama
  • Toyota Motor Manufacturing Czech (TMMCZ) staje się drugą europejską fabryką produkującą Yarisa
  • Toyota zainwestowała w rozbudowę fabryki w Kolinie ponad 180 milionów euro
  • Czeski zakład zyskał nową linię produkcyjną w modułowej technologii TNGA do produkcji samochodów hybrydowych na platformie GA-B
  • TMMCZ będzie produkować zarówno Yarisa, jak i nowy model Aygo X

Nowe inwestycje po raz pierwszy wprowadziły do fabryki TMMCZ technologię hybrydową. Zakład będzie montował Yarisa Hybrid, który odpowiada za 80% całkowitej sprzedaży Yarisa w Europie. Elektryczne napędy hybrydowe, które trafiają na linie produkcyjne Yarisa w Czechach i we Francji, są wytwarzane przez zakłady Toyota Motor Manufacturing Poland (TMMP) w Wałbrzychu i Jelczu-Laskowicach.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Toyota | Toyota Yaris
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy