Reklama

Stała produkcja aut w Europie

Centrum Badań Światowych Rynków - WMRC (World Markets Research Centre) opublikowało wyniki swoich ostatnich prac, które skupiły się na funkcjonowaniu europejskich zakładów produkujących samochody. Po uważnym przyglądnięciu się funkcjonowaniu 43 fabryk z danych wynika, że produkcja nowych pojazdów utrzymuje się na stabilnym poziomie od ubiegłego roku. Średnia liczba aut na jednego pracownika to 58,26 sztuk, co nie odbiega znacznie od wyników z 2000 roku, kiedy to na jednego pracownika przypadały 58,26 samochody.

Jako najbardziej wydajną fabrykę uznano zakłady Nissana w Sunderland w Wielkiej Brytanii. W ostatnim roku na jednego pracownika tej fabryki przypadało średnio 95 wyprodukowanych aut. Rywale są jednak bardzo blisko Ford w Saarlouis (Niemcy) i Toyota w Burnaston (Wielka Brytania) produkują 87 aut na jednego pracownika.

Reklama

- Wielkość produkcji europejskich zakładów odnosi się do zapotrzebowania tegoż rynku. Przewidujemy, że do końca tego roku jej poziom może jeszcze lekko zmaleć, jednak w 2003 i w 2004 r. oczekujemy znacznego wzrostu produkcji - powiedział James Durance, z WMRC.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: samochody

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje