Reklama

Spyker sprzedaje.... Spykera

Holenderski Spyker, który od niedawna jest właścicielem Saaba zamierza całkowicie zmienić profil działalności.

Holendrzy prowadzą rozmowy z zarejestrowanym w Wielkiej Brytanii holdingiem CPP Global Holdings na temat sprzedaży działu samochodów sportowych. Tym samym Spyker skupiłby się wyłącznie na Saabie.

Na mocy negocjowanej umowy, należący do rosyjskiego miliardera Władimira Antonowa holding ma przejąć za 32 mln euro (w tym 15 mln płatne gotówką, a 17 mln - to udziały w zyskach ze sprzedaży samochodów Spykera) prawa do loga Spykera i wszystkich praw intelektualnych firmy.

Spyker jest zmuszony do transakcji, gdyż potrzebuje pieniędzy na ratowanie Saaba. Po przejęciu szwedzkiej marki od General Motors, co nastąpiło rok temu, sytuacja wiele się nie zmieniła. Saab wciąż przynosi straty.

Reklama

W całym zeszłym roku marka sprzedała niespełna 32 tys. pojazdów, czyli znacznie mniej, niż zakładały plany sprzedażowe (45 tys.). Tymczasem zamierzenia są bardzo ambitne i mówią o sprzedaży 80 tysięcy saabów w tym roku i aż 120 tysięcy - w przyszłym. To zapewniłoby rentowność, ale czy jest osiągalne?

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: sprzedawanie | Spyker

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy