Seat wchodzi na rynek chiński

Seat został udziałowcem spółki utworzonej przez Volkswagen Group China i JAC. W wyniku podpisanego porozumienia, Seat będzie wiodącą marką w joint venture i będzie aktywnie uczestniczyć w tworzeniu centrum badawczo-rozwojowego w Chinach.

W ramach wspólnego przedsięwzięcia, marki skoncentrują się na rozwoju pojazdów elektrycznych, obszaru łączności oraz autonomicznej jazdy.

Reklama

Umowa przewiduje uruchomienie dedykowanej rynkowi platformy BEV oraz wprowadzenie na chiński rynek pojazdów marki Seat.

Podpisane porozumienie to punkt zwrotny dla hiszpańskiej marki. Od momentu utworzenia joint venture w 2017 roku, Seat uczestniczył w rozwoju badań, teraz - zgodnie z umową - stanie się udziałowcem JAC Volkswagen, co skutkować będzie wprowadzeniem samochdów Seata na chiński rynek. Ma to nastąpić w latach 2020-2021.  

- Udział Seata w nowej fazie joint venture to dla nas kamień milowy. Wkraczamy w nową erę, która pozwoli nam zglobalizować markę oraz przyśpieszyć rozwój pojazdów elektrycznych. Chiny oferują wiele możliwości. Zamierzamy dostarczać rozwiązania w zakresie mobilności dostosowane do potrzeb Klientów. To również wyjątkowa okazja do obserwowania trendów, które rozwijają się w Chinach oraz do wyciągania z nich wniosków - powiedział prezes Seata, Luca de Meo.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje