Reklama

RS bez diesla

Skoda prowadzi prace nad fabią w wersji RS.

Samochód ten debiutuje dopiero w 2010 roku, ale z nieoficjalnych informacji wynika, że już wiadomo, że w odróżnieniu od poprzedniej wersji nowa rs-ka będzie napędzana silnikiem benzynowym.

Jednostki benzynowe od zawsze były źródłem napędu usportowionych modeli. Jednak ostatni boom na diesle spowodował, że dla celów marketingowych nie nadające się do sportowej jazdy silniki wysokoprężne za często stosować w autach uznawanych za usportowione. Tak postąpiła np. Skoda, która do fabii RS montowała silniki 1.9 TDI o mocy 130 KM.

Jednak ostatnie lata to dynamiczny rozwój małych silników benzynowych z turbosprężarką. Takie połączenie sprawiało, że na wysilone i drogie w naprawie diesle, których głównym atutem było niskie, ale pomijalne w autach sportowych zużycie paliwa, odeszły do lamusa.

I znów przykład daje Skoda, która do nowej fabii RS będzie montowała silnik 1.4 TSI. Moc nie jest obecnie znana, ale przewiduje się, że będzie wynosiła około 175 KM. To oznacza, że najnowsza generacja fabii RS nie będzie sportowa tylko z nazwy.

Reklama

Oceń swoje auto. Wystarczy wybrać markę... Kliknij TUTAJ.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: NAD | skoda

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy