Reklama

Przegraliśmy Hyundaia?!

Po wycofaniu się z inwestycji w Polsce Toyoty oraz francuskiej grupy PSA (Peugeot/Citroen), tym razem koreański koncern motoryzacyjny Hyundai wybrał inne państwo w Europie Centralnej na miejsce budowy swojej nowej fabryki. 

Według szacunków nowe zakłady produkcyjne Hyundaia (właściciela marki KIA) będą zajmować się montażem 300 tys. samochodów osobowych rocznie. Po raz kolejny okazało się, że to nasi południowi sąsiedzi mają więcej atutów, by przyciągnąć uwagę zagranicznych inwestorów. Szkoda...

Koo Tae-Whan, kierujący działem finansowym w spółce KIA, powiedział, że południowokoreańska firma bada potencjalne miejsca pod nową inwestycję na Słowacji i w Czechach. - Bierzemy pod uwagę atrakcyjne miejsca pod inwestycję w tych krajach - powiedział Tae-Whan, wykluczając tym samym Polskę jako miejsce nowej inwestycji.

Reklama

Jaki jest powód tego, że zagraniczni inwestorzy omijają nasz kraj podczas wyboru lokalizacji swoich nowych fabryk? Specjaliści branży motoryzacyjnej w Europie Środkowej uważają, że zdaniem większości inwestorów działania polskiego rządu są trudne do przewidzenia, a współpraca jest uciążliwa głównie za sprawą zagmatwanej sytuacji prawnej i skomplikowanych procedur gospodarczych.

Hyundai ma wybrać miejsce pod inwestycję na początku 2004 r. Największe szanse na zwycięstwo ma czeska Ostrava, ale pod uwagę brane są także inne miejsca. (Samar)

O planach inwestycji Hyundaia w jednym z krajów europejskich pisaliśmy już w naszych wcześniejszych materiałach:
Hyundai chce do Europy Centralnej,
Hyundai w Europie Wschodniej?,
Węgierski Hyundai?,
Może jednak polski Hyundai?

INTERIA.PL

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy