Reklama

Poszukiwania prezesa

Związkowcy z południowokoreańskiego koncernu Daewoo Motor sami zajęli się poszukiwaniem ukrywającego się poza granicami kraju byłego prezesa firmy - Kim Wu Czunga - podano dziś w Seulu.

Jak informuje seulski korespondent agencji France Presse, południowokoreańscy związkowcy wylecieli w piątek rano do Francji, gdzie mają założyć "główną bazę" poszukiwań Kima, od roku przebywającego poza Koreą Południową.

Kimowi zarzuca się sprzeniewierzenie około 20 mld dolarów, należących do reprezentującej interesy Daewoo w Londynie tzw. Grupy Daewoo. Były szef Daewoo ukrywa się prawdopodobnie na terenie Europy.

Jak twierdzą media, Kim był widziany ostatnio w Nicei, gdzie ma posiadać luksusową willę. Inne źródła mówią, iż odwiedził Sudan, a jeszcze inne - że widziano go na polach golfowych Florydy, a nawet w Chinach.

Reklama

W planowanych na kilka tygodni poszukiwaniach w Paryżu byłego szefa spółki uczestniczyć mają m.in. przedstawiciele związku zawodowego pracowników Daewoo i Konfederacji Koreańskich Związków Zawodowych.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: kim | związkowcy | poszukiwania | Daewoo

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy