Reklama

Oto największa motoryzacyjna firma na świecie. Zdziwiony?

Rok 2013 upłynął pod znakiem Toyoty. Wszystko wskazuje na to, że japońska firma, po raz kolejny, uplasowała się na zaszczytnym pierwszym miejscu zestawienia największych motoryzacyjnych producentów na świecie.

W minionych dwunastu miesiącach Japończycy poprawili sprzedażowy wynik z 2012 roku o 2 proc, co oznacza, że firma dostarczyła klientom na 9 980 000 samochodów. Plany na bieżący rok zakładają podwojenie tempa wzrostu, co oznacza, że Toyota chce przekroczyć magiczną liczbę 10 mln sprzedanych pojazdów. Zdaniem japońskich analityków obecny rok zamknie się wynikiem 10 320 000 sprzedanych Toyot.

Reklama

Już w 2012 roku Japończycy odzyskali pierwsze miejsce w zestawieniu. Zaledwie rok zajęło im podniesienie się po klęskach żywiołowych, jakie nawiedziły ich kraj w 2011 roku. Zniszczone fabryki wstrzymały produkcję, firma spadła wówczas na drugie miejsce światowego zestawienia ustępując miejsca koncernowi General Motors. Amerykanie krótko cieszyli się jednak z liderowania.

Co ciekawe, wciąż nie wiadomo, który koncern uplasował się na drugim miejscu zestawienia sprzedaży za rok 2013. Wszystko wskazuje na to, że druga pozycja przypadła w udziale właśnie General Motors, które dostarczyło klientom 9 710 000 samochodów.

Bój o drugą pozycję wciąż się jednak toczy. Volkswagen, który od lat regularnie klasyfikowany jest w pierwszej trójce, przedstawił jedynie zaokrąglone wyniki sprzedaży, z których wynika, że w minionym roku firma dostarczyła klientom 9 700 000 samochodów. Różnica między GM a Volkswagenem jest więc minimalna - ostateczne wyniki sprzedaży niemieckiego potentata poznamy dopiero 13 marca.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje