Reklama

Nowy Volkswagen za 5 tys. euro! Być może także w Polsce

Jeśli wciąż traktujecie Skodę w kategoriach "taniej marki koncernu VW" powinniście zrewidować swoje poglądy. Niemiecka firma pracuje właśnie nad nowym, budżetowym pojazdem, który ma być oferowany pod nową marką.

Rynkowa premiera pojazdu zaplanowana została na 2016 rok. Samochód, który - zgodnie z założeniami - kosztować ma około 5 tys. euro będzie produkowany w Chinach.

Nowa marka będzie już 13. w portfolio Volkswagena. Pod uwagę branych jest kilka scenariuszy, jak np. przejęcie jednego z działających już producentów. Niemcom zależy jednak, by producent kojarzył się nie tylko z niską ceną, ale i wysoką jakością - szef rozwoju koncernu - Dr Heinz-Jakob Neusser nie ukrywa, że firma staje przed poważnym wyzwaniem.

Co ciekawe, pierwotne plany zakładały sprzedaż nowego pojazdu wyłącznie na rynku chińskim. Wszystko wskazuje jednak na to, że - jeśli samochód spotka się z ciepłym przyjęciem - może również trafić na inne, niezbyt zamożne rynki, m.in. do Indii, Ameryki Łacińskiej, Europy Wschodniej i w rejon państw Morza Bałtyckiego... To z kolei oznacza, że nowy pojazd projektowany jest w taki sposób, by spełnić restrykcyjne wymogi europejskich homologacji.

Reklama

Nowa, tania marka, przybliżyć ma Volkswagena do osiągnięcia długofalowego planu stania się największym producentem pojazdów na świecie. Niemcy planują zdetronizować Toyotę już w 2018 roku.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy