Milionowa Kia Sorento wyjechała z fabryki w USA

Fabryka Kia w amerykańskiej Georgii świętuje produkcję milionowego Sorento. Jubileuszowy egzemplarz to auto w najbogatszej specyfikacji w kolorze białej perły, które przez kilka najbliższych tygodni będzie eksponowane na największym na świecie międzynarodowym lotnisku Hartsfield-Jackson w Atlancie.

Położony  na obszarze ponad 2 200 hektarów zakład produkcyjny w stanie Georgia (Kia Motors Manufacturing Georgia - KMMG) rozpoczął seryjną produkcję 16 listopada 2009 roku właśnie od modelu Sorento. Jest to pierwsza w historii fabryka samochodów marki Kia w Ameryce Północnej.  

Inwestycja Kia powstała kosztem 1,1 mld dolarów, tworząc ponad 15 000 miejsc pracy a  roczna zdolność produkcyjna fabryki w West Point przekracza 360 000 pojazdów. Od 2011 roku w fabryce produkowana jest także Kia Optima. Z perspektywy czasu była to bardzo dobra decyzja, która pomogła umocnić pozycję koreańskiej marki w USA. Sorento i Optima to dwa najchętniej kupowane w Ameryce modele marki Kia. Do tej pory z taśm montażowych fabryki w stanie Georgia zjechało prawie 2,4 miliona pojazdów.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy