Lamborghini świętuje rekordową produkcję

Lamborghini ma podwójne powody do świętowania. Włoska marka zbudowała już 8 tys. egzemplarzy modelu Aventador. Niecodzienne wydarzenie zbiegło się w czasie z wyprodukowaniem modelu Huracan sygnowanego numerem 11 000!

Flagowy Aventador oferowany jest klientom od 2011 roku. Auto traktować można w kategorii wielkiego sprzedażowego sukcesu. Jego poprzednik, Lamborghini Murcielago, który pozostawał w ofercie włoskiej marki w latach 2001-2010, znalazł w sumie 4099 nabywców. Aventador już niemal podwoił ten wynik, chociaż do zakończenia rynkowej kariery sporo mu jeszcze brakuje. Jubileuszowy egzemplarz to Aventador S Roadster w szarym kolorze "Grigio Telesto" zbudowany dla klienta z Japonii.

Nieco inaczej prezentuje się sytuacja z następcą modelu Gallardo - Lamborghini Huracan. Włoska marka wyprodukowała właśnie egzemplarz z numerem 11 000. Poprzednik - najlepiej sprzedające się Lamborghini w historii - może pochwalić się całkowitą produkcja 14 022 egzemplarzy. Nie oznacza to jednak, że Huracan nie przypadł do gustu klientom. Wręcz przeciwnie - auto ma wszelkie predyspozycje, by pobić rekord ustanowiony przez poprzednika. Pamiętajmy, że Gallardo pozostawało w ofercie przez równą dekadę (2003-2013). Huracan oferowany jest nabywcom "dopiero" od pięciu lat.

Reklama

Szanse na kolejny rekord potwierdzają wyniki sprzedaży. W pierwszych sześciu miesiącach bieżącego roku włoska firma dostarczyła nabywcom 2327 pojazdów, czyli o 11 proc. więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Aż 1604 z nich to właśnie Lamborghini Huracan. Oprócz nich klienci zdecydowali się jeszcze na egzemplarzy 673 Lamborghini Aventador. Do nabywców trafiło już również 50 sztuk nowego SUVa - Lamborghini Urusa.

PR

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama