Reklama

Kiedy pojawi się nowy golf?

Jak zapewne zdążyliście zauważyć, golf z numerem VI różni się od tego oznaczonego cyfrą V głównie nazwą.

Auto ma wprawdzie gruntownie przeprojektowane wnętrze i charakteryzuje się nieco innym typem urody, ale z technicznego punktu widzenia, różnice są minimalne.

Reklama

Nie przeszkadza to jednak w tym, by kompakt z Niemiec wciąż był najchętniej kupowanym samochodem w Europie. Zeszłoroczny wynik - 492 556 sprzedanych na Starym Kontynencie egzemplarzy - jest jednak wyraźnie słabszy niż ten z 2009 roku. Wówczas niemiecka marka sprzedała aż 571 075 golfów, czyli o niemal 14 procent więcej niż w ubiegłym roku.

Niewykluczone, że właśnie te dane skłoniły szefostwo Volkswagena do przyspieszenia prac nad siódmą generacją "króla kompaktów". W niemieckich mediach pojawiły się informacje mówiące o tym, że kolejne wcielenie golfa pojawi się na rynku pod koniec 2012 roku, lub z początkiem roku 2013. To niemal o rok wcześniej niż planowano.

Siódma generacja, w przeciwieństwie do obecnego modelu, ma być pojazdem zaprojektowanym od podstaw. Do budowy auta posłuży nowa platforma MQB, dzięki której Volkswagen ma znacznie obniżyć koszty produkcji modeli z silnikiem umieszczonym poprzecznie.

Pierwszym autem, które wykorzystywać będzie nową płytę podłogową zostanie nowa generacja audi A3, której debiut zaplanowano na 2012 rok.

Niewykluczone, że na decyzję o przyspieszeniu premiery nowego golfa, poza zauważalnym spadkiem sprzedaży, wpłynęła również coraz mocniejsza konkurencja w segmencie C. Oprócz dostępnych już na rynku nowych: citroena C4 i opla astry kombi, w marcu pojawi się również kolejny groźny konkurent golfa - nowy ford focus.

Zostań fanem naszego profilu na Facebooku. Tam można wygrać wiele motoryzacyjnych gadżetów. Wystarczy kliknąć w "lubię to" w poniższej ramce.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL